Хто тут третій, а хто зайвий?

ЗАЯВА ФУТБОЛЬНОГО КЛУБУ "ІНГУЛЕЦЬ"

Події останніх місяців кардинально змінили наше звичайне життя. Внесли сумбур, сум'яття, десь часом межують з хаосом і невизначеністю. Основи буття нівельовані підступним і смертоносним Covid-19, до якого людство виявилося слабо підготовленим. Економіка, медицина, уклад життя - все в один прекрасний момент опинилося на межі. На обидві лопатки повалена індустрія розваг, зупинені найбільші спортивні змагання і ліги світу. Улюблений нами футбол не став винятком і в третій декаді березня його було поставлено на паузу після введеного в більшості країн світу, а після і в Україні, карантину.

Під ударом багато клубів, що терплять збитки. Немає відрахувань спонсорів, не платить телебачення, а влада до упору затягнула гайки, строго регламентувавши заборону на проведення масових заходів (до яких відноситься і футбол). І якщо сьогодні страждають представники розвинених країн Європи, економіку яких не порівняти з вітчизняною, то що говорити про клуби України? Потрясіння неминучі. Терміни виходу з карантину вкрай розпливчасті. Як буде відновлюватися наш футбол, чи всі клуби виживуть після шокового всеукраїнського локдауну? Питань безліч, але всі ми розуміємо, що відновлення футбольних турнірів - це якийсь промінь надії. Індикатор того, що життя повертається в нормальне русло, нехай з рядом медичних нововведень і, на жаль, поки що без уболівальників.

На відміну від УПЛ, клуби першої української ліги через пізніші дати поновлення сезону виявилися в більш незавидному положенні. Проведено витратні зимові збори, підписані новачки, сформульовані завдання, але в один момент все обрушилося. Унікальна, безпрецедентна ситуація, яка аналогів раніше не мала. Як виходити з цього становища, що робити з чемпіонатом, з іграми Кубка? Над цим ламають голову фахівці, теоретизують представники ЗМІ та експерти. Звучить безліч гіпотез: розширювати або не розширювати УПЛ; що робити з ротацією між лігами, як зберегти здоровий глузд і спортивний принцип, щоб уникнути конфліктів, судових тяжб і інших правових наслідків?

Футбольний клуб "Інгулець" послідовно відстоює позицію: догравання чемпіонату - це єдиний справедливий спосіб визначення переможця та призерів поточного сезону 2019/20 рр. Всеукраїнських змагань з футболу серед клубів Професіональної футбольної ліги України.

На жаль, все частіше лунають заклики не догравати сезон, визначивши імена трьох володарів путівки в УПЛ за допомогою стану речей в поточній турнірній таблиці. Напередодні запланованого на 21-е травня засідання ради Ліги ПФЛ вважаємо за необхідне прояснити нашу позицію.

Можливий варіант дострокового завершення сезону стане відвертим плювком в бік тих власників і інвесторів клубів ПФЛ, які вкладають в свої дітища потом і кров'ю зароблені ресурси. Непорушність спортивного принципу ведення боротьби і визначення найсильнішого на футбольному полі виявиться в такому випадку під великим сумнівом.

Тотальна конкуренція в турнірній таблиці першої ліги поточного сезону була (і віримо, є) справжньою візитною карткою Професійної футбольної ліги. Відразу вісім амбітних футбольних клубів оскаржують три вакантні путівки в УПЛ, багато з яких виконали весь необхідний перелік вимог в рамках щорічної Атестації з прицілом на підвищення в класі.

Хто більш гідний виходу в еліту: "Рух", "Волинь", "Інгулець"? А може "Минай", "Оболонь", "Агробізнес", "Металіст 1925" або "Авангард"? Відповідь на це питання має дати гра. Тільки в цьому випадку буде доречно говорити про дотримання спортивного принципу, який для нашого клубу є основоположним.

Хочеш миру, готуйся до війни. Дотримуєшся плану "А", завжди тримай в думці і план "Б. Ми не маємо ілюзій щодо того, що світ ідеальний і не знайдуться бажаючі скористатися ситуацією, неординарною у всіх сенсах. Передбачаючи і такий розвиток подій, не виключаємо варіант пошуку справедливості в вищих профільних інстанціях, включаючи Спортивний суд у Лозанні. Наші вагомі сумніви щодо з самого початку спірно виписаних, а далі - не дуже коректно інтерпретованих, ряду норм статті 8 чинного Регламенту напевно так і залишаться з нами, бо ми глибоко переконані, що Директорат ПФЛ робить все від себе залежне, щоб не порушити крихкий баланс і довести цей однозначно складний, виснажливий сезон до логічного завершення згідно з раніше затвердженими, нехай і зміщеними в термінах, графіком і календарем.

PS: Далі буде...

Читайте також

Фото та відеоБільше фото

Наші партнери

Підписатися на розсилку

Ми виконуємо розсилку не частіше ніж раз на місяць